Laurence Stephen Lowry
1887 Manchester or Stretford - 1976 Glossop
88
71 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
19
25
27
3 Werke von Laurence Stephen Lowry
34 Tage | Sotheby's London
Laurence Stephen Lowry, R.A.
Lot 15
Family Group
, 1935
€292.000 - 408.000
34 Tage | Sotheby's London
Laurence Stephen Lowry, R.A.
Lot 13
Going to Work
, 1956
€1.400.000 - 2.100.000
54 Tage | Bonhams London
Laurence Stephen Lowry R.A.
Sailing Boats
Offset lithograph in colours, 1972, on wove paper
€3.500 - 5.800
Gemerkt