André Masson
1896 Balagny - 1987 Paris
447
130 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
23
43
Skulptur / Objekt:
13
39
Frankreich
2 Werke von André Masson
10 Tage | Sotheby's New York
André Masson
Lot 425
Nymphes aux cantharides II
, 1961
€23.000 - 33.000
12 Tage | Christie's New York
ANDRE MASSON
Lot 557
Actéon
, 1935
gouache and ink wash on paper
€7.500 - 11.000
Gemerkt