Henri Michaux
1899 Namur (Belgien) - 1984 Paris
1100
60 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
40
8
10
Frankreich
3 Werke von Henri Michaux
16 Tage | Bukowskis Stockholm
Henri Michaux
Lot 737
Watercolor on paper
€5.100 - 6.900
16 Tage | Bukowskis Stockholm
Henri Michaux
Lot 735
Arrachements
, 1967
Acrylic on paper
€4.300 - 5.100
18 Tage | Dorotheum
Henri Michaux
Lot 534
, 1983
on board
€5.000 - 7.000
Gemerkt