Jacob Philipp Hackert
1737 Prenzlau - 1807 Florenz
1590
19 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
11
7
3 Werke von Jacob Philipp Hackert
13 Tage | Van Ham Kunstauktionen
Jakob Philipp Hackert
Lot 1042
Goat in front of Cliffs
, 1800
Oil
€5.000 - 8.000
Jakob Philipp Hackert
Lot 1043
Etching
€1.000 - 2.000
Jakob Philipp Hackert
Lot 1044
Two Pine Trees Near Albano
, 1770
Red chalk
€1.500 - 2.000
Gemerkt