Shafic ABBOUD
1926 - 2004
1077
15 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
12
Libanon
2 Werke von Shafic ABBOUD
26 Tage | Sotheby's
Shafic Abboud
Lot 15
, 1957
oil on board
€23.000 - 35.000
26 Tage | Sotheby's
Shafic Abboud
Lot 35
oil on canvas laid on board
€21.000 - 29.000
Gemerkt