XIE ZHIGUANG
1900 - 1976
13834
40 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
40
5 Werke von XIE ZHIGUANG
3 Tage | China Guardian Auctions Co., Ltd.
XIE ZHIGUANG
Lot 2503
SUNFLOWER
ink and colour on paper
€1.000 - 1.500
XIE ZHIGUANG
Lot 2504
LOTUS AND BEES
ink and colour on paper
€1.000 - 1.500
XIE ZHIGUANG
Lot 2498
PINE AND ROCK
ink and colour on paper
€5.100 - 7.700
4 Tage | China Guardian Auctions Co., Ltd.
Xie Zhiguang
Lot 2737
Red Flags by Mountain
ink and colour on paper
€2.600 - 5.100
Gemerkt