Huang Zhou
1925 - 1997
2704
74 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
71
China
16 Werke von Huang Zhou
5 Tage | China Guardian Auctions Co., Ltd.
HUANG ZHOU
Lot 2333
CARRYING GRAINS
ink and colour on paper
€103.000 - 154.000
HUANG ZHOU
Lot 2332
XINJIANG DANCE
ink and colour on paper
€49.000 - 62.000
HUANG ZHOU
Lot 2335
SEVEN DONKEYS
ink on paper
€19.000 - 32.000
HUANG ZHOU
Lot 2290
SEVEN DONKEYS
ink on paper
€1.000 - 1.500
Gemerkt