Heinz Mack
08.03.1931 Lollar/Hessen
548
107 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
11
48
Skulptur / Objekt:
15
28
Deutschland
2 Werke von Heinz Mack
18 Tage | Dorotheum
Heinz Mack
Lot 501
Untitled (Stern)
acrylic on wood
€30.000 - 35.000
18 Tage | Dorotheum
Heinz Mack
Lot 503
, 2004
coloured chalk and watercolor on paper
€10.000 - 15.000
Gemerkt